O mne

...prečo som sa dal na fotenie zvierat a prírody ?

Venoval som sa veľa koníčkom. V detstve to bol rybolov (celkom úspešne) a neskôr rôzne športy. Keď som sa rozhodol podnikať v hoteliérstve v Tatrách, vrátil som sa k rybolovu. Už nie ku klasike, ale k vrcholnému štádiu, za ktoré považujem muškárenie. Začal  som sa venoval koňom, ale príchodom mojich detí, bolo potrebné vrátiť sa do Bratislavy - môjho rodiska. Obchodní partneri ma dotlačili ku golfu, ktorému som prepadol. Doviedol som k nemu aj svojho syna, ktorý hrá golf dodnes.  Kedže nevydržím pri žiadnom koníčku dlhodobo, nasledovalo poľovníctvo.

Pri prechádzkach prírodou a sledovaní zveri, som dokázal úplne zabudnúť na každodennú realitu. No strieľanie zveri, naozaj len prísne selektovanej / staré, choré a geneticky degenerované / ma neuspokojilo tak, ako fotografia zvierat, ktoré som dovtedy naživo nevidel (napríklad: jazvec, sova, diviak).

A tak došlo k tomu, že som si kúpil prvú zrkadlovku. Absolvoval som na ňu workshop / www.fotokurzy.sk /. Potreboval som ísť ďalej, ale na Slovensku sa nikto nechcel podeliť o skúsenosti s fotením zvierat. Po prvej návšteve diskusného fóra slovenských fotografov, kde som potreboval radu o vhodnej technike na fotografovanie zvierat, som zistil, že tadiaľto cesta nevedie. Nasledoval google a naštasie som to/ho našiel !!!!

Našiel som zanieteného fotografa, skromného, úspešného v Európe, ktorého fotky hovoria za všetko,a ktorý sa zaoberá aj výukou fotenia začiatočníkov, pokročilých a organizovaním fotociest. Ten o ktorom hovorím je  Rostislav Stach, na Slovensku prezývaný tiež “ včelárik” / www.fotolovy.sk /. Som jeho odchovanec a veľký obdivovateľ. Dokázal na celý víkend zaujať aj môjho syna, ktorého všetko zaujíma len pár hodín. Aj preto som presvedčený, že som sa rozhodol správne.

Táto záľuba u mňa vyhrala na plnej čiare a spojila ma s prírodou natrvalo.

Okrom fotografických ciest v európskych štátoch som s Rostislavom Stachom absolvoval aj cesty na Aljašku, Srí Lanku a do Kanady. Fotografie z ciest nájdete aj na tejto stránke. 

V blízkej budúcnosti plánujem cestu do Yellowstonského národného parku.